تور نوروزی باکو

اگر قصد تجربه تور نوروز باکو را دارید حتما قبل رزرو، مطالب این صفحه را با دقت مطالعه کنید تا با اطلاعات کامل اقدام به رزرو تور کنید.

 

  • همه چیز درباره ویزا باکو

اگر شما هم قصد سفر به باکو را دارید حتما می بایست ویزای باکو رو تهیه کنید. در پائین انواع روش های دریافت ویزا باکو آورده شده است:

۱- دریافت ویزا الکترونیکی باکو در فرودگاه حیدر علی اف با نرخ ۲۶ دلار

۲- دریافت ویزا لیبلی با نرخ ۳۷ دلار از آژانس های مسافرتی که برای اطلاع دقیق از مدارک لازم کلیک کنید

۳- دریافت ویزا الکترونیکی عادی با نرخ ۲۷ دلار و فوری با نرخ ۵۷ دلار از طریق آژانس های مسافرتی که برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

  • ۵ جاذبه گردشگری که در تور نوروز باکو باید مشاهده کنید

۱- شهر قدیمی باکو (ایچری شهر)

یکی از جاذبه های اصلی شهر باکو که قطعا هر بازدید کننده ای رو به خودش جذب میکند ایچری شهر یا شهر قدیمی باکو هست.

این جاذبه تقریبا در جنوب غربی شهر باکو قرار گرفته و برای اینکه شما بتوانید از این جاذبه بطور کامل استفاده کنید باید از صبح زود برای بازدید از این جاذبه اقدام کنید.

معمولا این جاذبه در گشت های شهری شرکت ها است و لیدر بطور کامل این جاذبه را توضیح می دهد چون داستان خیلی جالبی رو میتونید در مورد این جاذبه از زبان لیدر بشنوید.

۲- بام باکو + پارک مفاخر

از جاذبه های جذاب و پر عکس باکو میتوان به بام باکو اشاره کرد. جایی که شما کل باکو را در ویوی فوق العاده ای نظاره میکنید. در واقع اگر میخواهید موقعیت بام باکو رو حدودا به دست بیارید باید بگم خدمتتون که در نزدیکی برج فیرمونت قرار دارد. در بام باکو شما با نماد کشور آذربایجان یعنی آتش روبرو می شوید. همچنین در بام باکو شما ویو های فوق العاده ای رو از برج های سه شعله دارید. اگر پیشنهاد من نویسنده را بخواهید قطعا به شما پیشنهاد میکنم تا این جاذبه را هم در روز و هم در شب تجربه کنید.

در کنار بام باکو شما میتوانید از پارک مفاخر باکو هم بازدید کنید و با مشاهیر آذربایجان در پارک بسیار زیبایی آشنایی بشوید. در واقع میتوان گفت پارک مفاخر باکو یک قبرستان خیلی خیلی جذاب است.

این دو جاذبه نیز در گشت شهری باکو شرکت های مسافرتی قرار دارد.

۳- مرکز فرهنگی حیدر علی اف

بنظر من یکی از جا هایی که خیلی ها ازش غافل میمونن ولی جزء بهترین جاذبه های باکو به حساب می آید مرکز فرهنگی حیدر علی اف است. این جاذبه فوق العاده تقریبا در مرکز شهر باکو قرار گرفته است. قطعا وقتی از مرکز شهر عبور میکنید آن را خواهید دید و توجه شما رو با رنگ سفید و  انحنایی که در طراحی آن به کار گرفته شده به خودش جلب خواهد کرد. این بنای زیبا را طراح مصری بنام زاها حدید طراحی کرده که بعد از اتمام به عنوان اثر برتر معماری سال هم در دنیا انتخاب شد.

اگر بخوایم جزئی تر در مورد این جاذبه صحبت کنیم باید بگیم که این جاذبه از چند بخش اصلی تشکیل شده است. طبقه همکف شامل موزه خودرو های رهبر آذربایجان، رستوران و کافی شاب است. در طبقه دوم شما میتوانید هدیه هایی که کشور های مختلف به آذربایجان و رهبر این کشور حیدر علی اف اهدا کردند رو مشاهده کنید همچنین میتوانید زنگی نامه حیدر علی اف را بصورت ویدئویی و بسیار جذاب مشاهده کنید.

در طبقه سوم شما میتوانید با لباس های مناطق مختلف آذربایجان و همچنین ساز های این کشور و نیز عروسک های دست ساز رو که خیلی جذاب است مشاهده کنید.

شما برای بازدید از این جاذبه در گشت های شهری برده خواهید شد اما فقط از بیرون این امکان رو دارید تا از این جاذبه بازدید کنید و به خاطر کمبود وقت این امکان رو پیدا نخواهید کرد تا از داخلی به بازدید بپردازید.

ورودی این جاذبه برای گردشگران خارجی ۱۵ منات است.

۴- بلوار ساحلی باکو

اگر در نقشه شهر باکو رو مشاهده کنید قطعا متوجه خواهید شد که شهر باکو در کنار دریای خزر قرار گرفته است. این شهر در شمال و جنوب خودش دارای ساحل با دریا هست. به واسطه این که مرکز شهر باکو تقریبا در ضلع جنوبی این شهر قرار گرفته است. یکی از جذابیت های این شهر نوار ساحلی یا بلوار ساحلی است که در ضلع جنوبی شهر قرار دارد. به واسطه ارتفاع آب شما در این ساحل جنوبی شهر این امکان رو ندارید تا از دریا برای شنا استفاده کنید و به حالت اسکله قرار دارد.

۵- خیابان نظامی (میدان فواره ها)

از جاذبه هایی که خیلی در موردش تو مطالب مختلف می شنوید خیابان تارگوی است. این خیابان در امتداد خیابان نظامی قرار دارد که بصورت سنگ فرش است. در انتهای تارگوی شما به میدان فواره ها می رسید که رستوران های معروفی همچون کی اف سی و مکدونالد قرار دارد.

 

  • ۵ نکته مهم در تور نوروز باکو

۱- رزرو تاکسی در باکو 

یکی از مسائل مهم در هر شهر خارجی نحوه گرفتن تاکسی و همچنین هزینه اون هست. در باکو مانند کشور خودمون و سایر کشور های اروپایی شما این امکان رو دارید تا به سه صورت تاکسی رزرو کنید:

۱- استفاده از اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی مانند اوبر، تاکسی فی و … که به راحت ترین حالت ممکن شما میتونید روی گوشی خودتو نصب کنید و سفارش تاکسی بدین و مبلغ تاکسی را بصورت نقدی پرداخت کنید.

۲- استفاده از تاکسی های تلفنی که این امکان رو به شما میده تا با قیمت پائین تری تاکسی رزرو کنید اما تنها نکته ای که باید بدونید این هست که باید به زبان ترکی و موقعیتی که هستید مسلط باشید و همچنین سیم کارت آذربایجانی داشته باشید.

۲- باکو کارت و استفاده آن

یکی از کارت هایی که در هر شهر توریستی میتونید پیدا کنید کارت هایی است که با نام آن شهر فروخته می شود و برای استفاده از حمل و نقل عمومی در آن شهر استفاده می شود. مثلا در باکو با نام باکو کارت عرضه می شود و یا در استانبول با نام استانبول کارت. اگر شما هم اهل سفر هستید و بدنبال سفر اقتصادی و کم هزینه هستید بسیار این کارت ها برای مدیریت هزینه ها به کارتان خواهد آمد.

برای تهیه این کارت ها میتوانید به ایستگاه های مترو مراجعه کنید.

۳- جشن های نوروزی خیابانی در باکو

جشن نوروز در باکو بسیار با کیفیت بالا برگزار می شود. تفاوت برگزاری این مراسم در ایران و آذربایجان این هست که در باکو به دلیل آزادی که وجود دارد شما این امکان رو دارید تا در جشن های خیابانی که به واسطه نوروز برگزار می شود شرکت کنید.

بیشتر این مراسم ها در منطقه ایچری شهر و بلوار ساحلی برگزار می شود.

۴- واحد پولی و تبدیل پول در باکو

واحد پولی کشور آذربایجان منات است. اگر بخواهید نرخ منات روز را به دست بیاورید باید نرخ دلار روز را بر ۱٫۷ تقسیم کنید تا نرخ منات روز را به دست بیاورید. برای تبدیل پولتون به منات بهتر است دلار را به منات در آذربایجان تبدیل کنید چرا که تقریبا هر ۱۰۰ دلار به شما ۱۷۰ منات می دهند ولی اگر بخواهید ریال را تبدیل کنید حدودا ۱۶۰ منات به شما می دهند.

بهترین مکان برای تبدیل پولتون به منات بانک ها هستند.

۵- بهترین تاریخ سفر به باکو در نوروز 

اگر میخواهید برای تعطیلات نوروز به باکو بروید پیشنهاد من نویسنده با تجربه ای که به دست آوردم اگر محدودیت زمانی ندارید برای هفته دوم نوروز برنامه ریزی کنید.

دلیل این پیشنهاد دو دلیل اصلی دارد : ۱- خلوتی شهر و آرامش بیشتر ۲-آب و هوای بهتر به نسبت هفته اول