مکان های دیدنی باکو

مکان های دیدنی باکو

شهر باکو | جمهوری آذربایجان

شهر باکو، یا به ترکی آذربایجانی (Baki)، پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر، و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌شوران قرار گرفته و یکی از مناطق نفت‌خیز جهان به شمار می رود. باکو هم چنین پر جمعیت‌ترین و یکی از زیباترین شهرهای منطقه قفقاز است. وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا جاذبه خاصی به این شهر بخشیده است.

 

 

اگر بخواهیم از دیدنی های باکو برای شما بگوییم شاید در این مطلب نگنجد اما سعی ما بر این است که در مدت زمانی که شما آنجا اقامت دارید بهترین های باکو را به شما معرفی کنیم تا خاطره ای خوش برای شما از این شهر زیبا باقی بماند.

.

برج های شعله باکو (هتل فیرمونت) | Fairmont Hotel Baku

یکی از آن جاذبه هایی که شاید هر مسافری که به باکو رفته مقابل آن عکس دارد برج های شعله باکو است که نماد شهر باکو محسوب میشود و مسافران خاطرات زیادی را در مقابل آن رقم زده اند. اگر دوست دارید درباره این برج های دیدنی بیشتر بدانید وارد لینک آبی رنگ شوید و با این هتل بیشتر آشنا شوید.

 

هتل فیرمونت باکو

 


مرکز فرهنگی حیدر علی اف باکو | Heydar Aliev Center

یکی از مکان های دیدنی باکو که قبل از سفر به این شهر زیبا نام آنرا بارها شنیده اید مرکز فرهنگی حیدر علی اف است. موزه ای که تاریخچه زندگی رئیس جمهور سابق آن، حیدر علی اف را بازگو میکند و تنها کارکردش این نیست و قابلیت های متعددی دارد تا توجه شما را بخودش جلب کند، از معمار معروفش گرفته تا … 

برای آشنایی بیشتر با این مرکز زیبا وارد لینک آبی رنگ شوید.

موزه حیدر علی اف

 

موزه فرش باکو | Baku Carpet Museum

موزه فرش باکو با داشتن ویژگی هایی نظیر قدمتی طولانی، بزرگترین مجموعه فرش آذربایجان، یکی از پر بازدیدترین جاذبه های شهر، طراحی مدرن سازه و نیز دارا بودن بیش از ۱۴ هزار شی ارزشمند، از منحصر به فردترین موزه های آذربایجان است. لذا ارزش این را دارد که درباره اش بیشتر بدانیم و در فرصت مناسب از آن دیدن کنیم. برای آشنایی بیشتر با موزه فرش باکو وارد لینک آبی رنگ شوید.

 

موزه فرش باکو


میدان فواره باکو  | Baku Fountain Square

حتما دوست دارید که بدانید قلب باکو یا به عبارتی زنده ترین نقطه باکو کدام است. این میدان کاربردهای بسیار زیادی دارد؛ هم محلیست برای گشت و گذار مخصوصا شب گردی که فواره آن رنگی میشود و در تاریکی شب میدرخشد و بقول یکی از مسافران محلی برای قرارهای عاشقانه. برای آشنایی بیشتر با میدان فواره باکو وارد لینک آبی رنگ شوید.

 

میدان فواره باکو

شهر قدیمی باکو (ایچری شهر باکو) | Old City Baku

تاریخ جمهوری آذربایجان با بافت قدیمی شهر باکو به اسم ایچری شهر رقم خورده است. ایچری شهر که از آن به نام ارگ باکو نیز یاد میشود در بخش مرکزی باکو واقع شده و از تاریخ اقوام مختلف روایت میکند و محل مناسبیست برای عکاسی و ثبت لحظات تکرارنشدنی. پس برای آشنایی بیشتر با این بافت قدیمی وارد لینک آبی رنگ شوید.

 

ایچری شهر

ونیز کوچک باکو | Venesiya Little Baku

همانطور که از نام آن مشخص است نمونه کوچک شده ونیز ایتالیاست که در شهر باکو قرار گرفته و یکی از تفریحات لذتبخش تابستان باکوست. فقط ۳ منات(واحد پولی آذربایجان) بدهید و با خیال راحت درون قایق بنشینید و دور تا دور باکو را با قایق دور بزنید و از نسیم خنک باکو لذت ببرید؛ بعد از کلی تفریح هم حتما حسابی گرسنه خواهید شد؛ اصلا نگران نباشید، رستوران مجلل صدف در حاشیه ونیز قرار گرفته و بعد از کلی تفریح میتوانید غذای خود را در اینجا نوش جان کنید.

 

ونیز کوچک

 

خیابان نظامی باکو | Nizami Street Baku

اگر مهمان باکو شده باشید بدون شک خیابان تارگو یکی از جاذبه هایی بوده است که در ذهنتان ماندگار شده. از آذین بندی های بی نظیرش گرفته تا قدم زدن در این خیابان سنگ فرش شده و خرید از مغازه های رنگارنگش، این خیابان یکی از خیابان های اصلی در باکو است که مرکز شهر با آن شناخته میشود.
شاید میتوان گفت بیشتر کسانی هم که قصد سفر به باکو را دارند نام این خیابان به گوششان خورده؛ پس فرصت دیدن این خیابان زیبا را از دست ندهید.

 

خیابان نطامی

 

کاخ شیراونشاهان باکو | The Palace of the Shirvan Shahs

کاخ شروان‌شاهان که با نام کاخ شیروان شاه نیز شناخته می‌شود، پشت دیوارهای شهر قدیمی (ایچری‌شهر) واقع شده است. بنای مذکور را که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای باکو به‌شمار می‌رود، در قرن ۱۵ میلادی، یعنی زمانی که باکو به‌عنوان پایتخت پادشاهی شروان‌شاه برگزیده شد، ساختند. این بنا در سال ۲۰۰۰ میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. مجموعه کاخ علاوه بر بنای اصلی کاخ شیروان‌شاهان، شامل دیوان‌خانه، آرامگاه شیروان‌شاهان، مسجد شاه، حمام کاخ، آرامگاه دانشمند کاخ «سید یحیی باکوی» و باقی‌مانده‌های مسجد «کی قوباد» می‌شود. 

 

کاخ شروانشاهان

 

قطار شیشه ای باکو | Baku Funicular

قطاری که شما را از شهر قدیمی باکو، خیابان نفچیلر و برج های شعله به سمت خیابان شهدا و بام باکو هدایت میکند. در این قطار بنشینید و از مناظر دیدنی باکو لذت ببرید.

 

قطار شیشه ای باکو