پارک آبی دالغابیچ

فصل گرما شروع شده است و چه چیزی بهتر از یک پارک آبی مجهز و تر و تمیز که تنمان را به آب بسپاریم و هیجان فوق‌العاده‌ای را تجربه کنیم. مسافران باکو معمولا می‌پرسند پارک آبی خوب در باکو کجاست؟ جواب ما این است: پارک آبی دالغابیچ. در این مطلب می خواهیم شما را بیشتر با پارک آبی دالغابیچ آشنا کنیم.

 

پارک آبی دالغابیچ کجاست

پارک آبی دالغابیچ بخشی از مجموعه ساحلی هتل بیگله بیچ به حساب می آید. شهر باکو به علت داشتن ساحلی نفتی ساحل عمومی ندارد اما چند کیلومتر که از باکو دور بشویم مجموعه‌های ساحلی را می بینیم که امکانات زیادی برای تفریحات ساحلی و آبی مهیا کرده‌اند.  دالغابیچ در منطقه ساحلی این ریزورت در شمال شرقی باکو واقع شده است. این ریزورت با مرکز شهر باکو حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد که اگر بخواهید با ماشین بروید حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد. برای کرایه ماشین بهتر است از تاکسی‌های اینترنتی اوبر استفاده کنید که هزینه آن چیزی حدود ۳۰ منات می شود و از تاکسی‌های درون شهی ارزان‌تر است.

 

امکانات پارک آبی دالغابیچ

پارک آبی دالغابیچ بزرگترین با وسعت ۱۲ هزار متر مربع بزرگترین پارک آبی باکو به حساب می‌آید. این پارک از لحاظ زیبایی و تمیزی واقعا چشم‌نواز است و امکانات بسیاری را در خود جای داده است. پارک آبی دالغابیچ ۴ استخر دارد که یکی از آن‌ها مخصوص کودکان است و نزدیک ده سرسره با اندازه‌های مختلف رستوران‎ها و بارهای مختلف و ساحلی اختصاصی از مهم‌ترین امکانات آن به شمار می‌روند.

امکانات دیگری مثل سالن بدنسازی، سالن بولینگ و بیلیارد، زمین بازی کودکان، زمین‌های بازی فوتبال، والیبال، و انواع رستوران‌ها و بارها در مجموعه دالغابیچ به چشم می‌خورد. اگر به صورت گروهی به پارک آبی رفته‌اید می‌توانید واترپولو هم بازی کنید. در استخرهای پارک آبی دالغابیچ این اماکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا بخشی از وقتتان را به بازی واترپولو بگذرانید.

 

 

هزینه‌های پارک آبی دالغابیچ

اگر شما در هتل بیگله بیچ اقامت کرده باشید برای ورود به پارک آبی احتیاجی به ورودیه ندارید اما د غیر این صورت باید حدود ۱۵ منات ورودیه بپردازید. البته ورودیه برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

بعضی از قسمت های ViP پارک آبی احتیاج به بلیط جداگانه دارد؛ حواستان به هزینه های اضافی باشد.

قیمت غذاها در پارک آبی کمی گرانتر از سطح شهر است مثلا قیمت لول کباب در بخش‌های ارزان قیمت باکو حدود ۴ منات است اما در پارک آبی باید ۹ منات برای آن بپردازید.

برای آشنایی با واحد پول آذربایجان اینجا را بخوانید.

اینجا درباره هزینه‌های باکو توضیح داده‌ایم.

 

 

نکاتی که به دردتان می خورد

۱- قیمت پارک آبی در مجموع چندان گران نیست به هر حال مسافرت امده اید و باید سر کیسه را شل کنید.

۲- اگر ترکی بلد نیستید نگران نباشید کارمندان مجموعه تا حدی انگلیسی بلدند و کارتان را راه می اندازند.

۳- برای بالا رفتن از پله ها مواطب باشید مخصوصا مراقب بچه ها باشید که سر نخورند.

۴- ساحل مجموعه معمولا شلوغ می شود زودتر بروید تا جای خالی گیرتان بیاید.

۶- اگر فقط می خواهید از ساحل استفاده کنید کافی است ۵ منات بپردازید اما حواستان باشد که ساحل به اندازه پارک ابی تمیز نیست و ممکن است جای خالی برای آفتاب گرفتن به سختی گیرتان بیاید.

 

آدرس و ساعات کار پارک آبی

ساعات کار: ۱۰ صبح تا ۸ عصر

آدرس: منطقه مردکان، خیابان ساحلی، منطقه ساحلی بیلگه

برای رزرو تور باکو با قیمت مناسب لینک پایین را کلیک کنید:

تور هوایی باکو