کریسمس در باکو طعم ویژه ای دارد

کریسمس در باکو چه حال و هوایی دارد! 

کریسمس باکو معروف است مخصوصا با آن کاج غول پیکر و تزئین شده در قلب بلوار باکو که اگر به نوک درخت نگاه کنید بدون شک کلاهتان از سرتان میفتد.

 

کریسمس در باکو

.

کریسمس جشنی ست که بمناسب تولد حضرت عیسی هرساله در کشورهای مختلف جهان برگزار میشود.
بابا نوئل دوستداشتنی را هم که میشناسید؛ پیرمردی مهربان و چاق با لباس سرخ رنگ و ریشی سفید و بلند که سوگولی این جشن به حساب می آید.
این جشن در باکو نیز برگزار می شود. اگر بخواهیم در مورد کیفیت برگزاری این جشن در باکو برایتان بگوییم باید به تزئینات شهر اشاره کنیم.
از یک هفته قبل تا یک هفته بعد شهر به نحوی چراغانی می شود که واقعا همه گردشگرانی که به این شهر می روند را تحت تاثیر قرار می دهد.
اما برنامه ویژه آتش بازی در بلوار از ساعت ۱۲ شب ۳۱ دسامبر شروع می شود و تا ۱ بامداد ادامه دارد. اگر بخواهیم در مورد موقعیت دقیق برگزاری مراسم صحبت کنیم باید بگیم که تقریبا این مراسم در نزدیکی برج ساعت در بلوار برگزار می شود.
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کریسمس در باکو
.
.
بابا نوئل به چندین اسم شناخته میشود که بابانوئل (Papa noel)، سانتا کلوز (Santa claus) و سنت نیکولا (Saint Nicola) از معروفترین این اسامی اند. درخت کاج هم که اگر نباشد انگار یک چیزی کم است تقریبا حکم هفت سین نوروز را دارد. امروزه در تمام جهان درخت سرو نماد مهم کریسمس است.
#باکو هم از این قاعده مستثنی نیست؛ 
.
.
کریسمس در باکو
.
.
با آغاز ماه دسامبر خیابان های باکو هم شروع میکنند به چراغانی شدن؛ از مراکز خرید باکو گرفته تا مغازه های محل و خانه های مردم  و خیابان های شهر همگی غرق در این جشن جادوئی هستند.
مردم آذربایجان در اولین نگاه با لبخند گرم از شما پذیرایی میکنند و شما را در شادی خود شریک میکنند.
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کریسمس بدون هدیه اصلا مزه نمیدهد، شما میتوانید هدیه های زیبا و دوستداشتنی را از مغازه های رنگارنگ باکو خریداری کنید.
.
.
کریسمس در باکو
.
.
همچنین در میدان فواره باکو غرفه های مختلفی برپا میشود که پر از خوراکی های کریسمسی، چراغانی و کاغذرنگی است؛ بابا نوئل های کوچک و بزرگ هم مهمان این ضیافت هستند.
موسیقی و نوشیدنی های گرم باکو هم چاشنی این جشن جادوئی اند.
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کلیسای باکو هم در خیابان ختایی باکو قرار گرفته است.
مردم اغلب دوست دارند شب سال نو را در منازل خود و در کشور خود سپری کنند اما اگر یکبار به باکو سفر کنید جشن سال نو را در اینجا سپری خواهید کرد.
.
.
کریسمس در باکو
.
.
کریسمس در باکو
حال و هوای شهر باکو را از اینجا ببینید
.
.