هتل فیرمونت باکو

تور هوایی باکو - بدلیل نامشخص بودن تاریخ بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی بین جمهوری آذربایجان و ایران امکان ارائه خدمات در این حوزه نمی باشیم. در صورت بازگشایی مرزها از طریق وبسایت و کانال تلگرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

خدمات

 • 4 شب اقامت در هتل 4 ستاره با صبحانه
 • بلیط رفت و برگشت
 • ویزا
 • بیمه مسافرتی
 • ترانسفر فرودگاهی
 • شماره جهت رزرو : 66890689 - 021
 • از شرکت خدمات مسافرتی اولدوز گشت
موزه حیدر علی اف

تور هوایی باکو - بدلیل نامشخص بودن تاریخ بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی بین جمهوری آذربایجان و ایران امکان ارائه خدمات در این حوزه نمی باشیم. در صورت بازگشایی مرزها از طریق وبسایت و کانال تلگرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

خدمات

 • 3 شب و 4 روز اقامت در هتل با صبحانه
 • ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
 • پرواز با بار 10 و 23 کیلوگرم
 • راهنمای محلی و فارسی زبان
 • سیم کارت
 • کارت تخفیف
تور چهار شب و پنج روز (4 شب و 5 روز اقامت در هتل)

روز اول: ورود مسافر به فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو و انجام استقبال فرودگاهی و خوش آمد گویی توسط راهنمای تور (لیدر) اولدوز و سپس ترانسفر به هتل و ورود به هتل در ساعت مشخص شده - طبق استاندارد بین المللی ورود به هتل ساعت 14 در صورت درخواست ورود قبل از موعد، هزینه نیم شارژ (به دو صورت یکی در موقع عقد قرارداد و دیگری در زمان ورود به هتل) دریافت میگردد و بعد از ورود به هتل و تحویل اتاق وقت آزاد برای استراحت و رفع خستگی و انجام کارهای شخصی مسافر و عصر وقت آزاد جهت گشت در مرکز شهر و شب برنامه موسیقی در رستوران که آپشنال می باشد.

 

روز دوم: صرف صبحانه طبق برنامه هتل و آمادگی برای گشت شهری باکو توسط لیدر محلی و فارسی زبان (ساعت گشت قبلا اعلام گردیده که معمولا شروع برنامه بین ساعت 9 تا 10 به وقت محلی می باشد) شامل مکان های تاریخی از جمله آثار ثبت شده در یونسکو مثل: قیز قالاسی، مرکز فرهنگی حیدر علیف، فخری خیابانی (مقبره مشاهیر و بزرگان باکو)، شهیدلر خیابانی (بام باکو و تماشای شهر زیبای باکو) تا ظهر و صرف ناهار در رستوران (در تور زمینی جزء خدمات تور و در تور هوایی با هزینه خود مسافران) و رساندن مسافران به هتل توسط همکاران اولدوز توریسم.

 

بعد از ظهر وقت آزاد مسافران برای استراحت و استفاده از امکانات هتل و زمان غروب قدم زدن در بولوار ساحلی بندر زیبای باکو و یا پیاده روی در خیابان سنگ فرش شده نظامی (تارگوی) و هنگام شب حدود ساعت 7 الی 8 ترانسفر به یکی از رستوران های مشهور این شهر همراه با شام و ترانسفر و موسیقی سنتی آذربایجانی می باشد که حضور در این برنامه شامل هزینه می باشد که در موقع ثبت نام به راهنمای تور اولدوز پرداخت میشود.

 

روز سوم: صرف صبحانه طبق برنامه هتل و در حالت کلی زمان آزاد مسافر می باشد که می تواند با برنامه های مختلف از جمله شرکت در گشتهای آپشنال اولدوز توریسم (گشت های خارج از برنامه تور) زمان تور خود را پر نماید.

 

روز چهارم: صرف صبحانه طبق برنامه هتل و در حالت کلی زمان آزاد مسافران می باشد که می توانند با برنامه مختلف از جمله شرکت در گشتهای آپشنال اولدوز توریسم (گشت های خارج از برنامه تور) زمان تور خود را پر نمایند.

 

روز پنجم: صرف صبحانه طبق برنامه هتل و این روز پایانی تور چهار شب و پنج روز اقامت در هتل می باشد.

پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

- شما به فرودگاه حیدر علی اف قدم خواهید گذاشت، فرودگاهی که از نظر خدمات و امکانات در سطح جهانی امتیاز 5 را به خود اختصاص داده است.

. .

- اولین و مهم ترین پروازی که سالهاست به این مقصد پرواز میکند، خط هوایی آزال است که تا تابستان سال 96 به این مقصد پرواز داشت اما برای افزایش تعداد گردشگران و کم کردن هزینه پرواز زیر مجموعه ای تحت عنوان (بوتا) راه اندازی کرد که هزینه آن کمتر و به صرفه تر است. بوتا هر روز ساعت 2:30 بامداد به مقصد باکو پرواز میکند و 23:30 هم برمیگردد، همچنین در روزهای فرد دوبار به باکو پرواز دارد (ساعت 12:30 ظهر و 02:30 بامداد) و برگشت هم به همین منوال در ساعت های 09:30 صبح و 23:30 انجام یشود. لازم بذکر است بلیط های این ایرلاین تنها بصورت سیستمی صادر میشود و چارتر کردن آن امکان پذیر نمیباشد. این خط هوایی دارای 23 کیلوگرم بار خارج از کابین و 10 کیلوگرم بار داخل کابین است.

. .

- دومین خط هوایی ماهان است که در روزهای شنبه، چهارشنبه و جمعه به مقصد باکو پرواز دارد و هم بصورت سیستمی و هم چارتر قابل خریداریست. این پرواز دارای 30 کیلوگرم بار است.(ایرلاین ماهان فعلا بصورت موقت به باکو پرواز ندارد)

- سومین ایرلاین هم ایران ایر است که روزهای دوشنبه و پنجشنبه تهران را به مقصد باکو ترک میکند و قابلیت خرید بصورت سیستمی و چارتر را دارد. این پرواز دارای 30 کیلوگرم بار است.

.

درباره اقامت باکو بیشتر بدانید

اگر مسافر باکو هستید نگران اقامت، مخصوصا کیفیت آن نباشید؛ کیفیت خدمات در باکو بسیار بالاست و به همان اندازه ای که پول پرداخت میکنید، خدمات دریافت میکنید. در باکو میتوانید از هتل 3* تا 5* اقامت داشته باشید برای اطلاع از هتل ها وارد لینک شوید؛ همچنین شرکت اولدوز گشت شرق کار رزرو آپارتمان در باکو را نیز انجام میدهد. این آپارتمان ها در مرکزیت شهر باکو قرار دارند و شما براحتی به همه امکانات دسترسی دارید.

 
گشت های آپشنال شامل:

گشت خرید (مراکز تجاری مدرن و مارک دار داخل شهر یا مراکز عمده فروشی در خارج شهر) خرید سوغاتی هایی مثل: چای، انواع شکلات، انواع مربا و لباس محلی و کلاه های پشمی و انواع صنایع دستی مانند سوغاتی از نمای شهری و نماد باکو و سایر شهرها که همه از محصولات کشور آذربایجان می باشد. .

 

 
سایر گشتهای آپشنال:

1- گشت های موزه گردی و معماری و نمای جالب شهری 2- گشت های تئاتر و سینما و رقص محلی و یا رستوران های سنتی 3- گشت موسیقی محلی و مقامات همراه با خوانندگان معروف 4- گشت های زیارتی و دینی (مساجد و آتشگاه ها) مانند یانار داغ و منطقه مردکان 5- گشت های باستانشناسی و مردم شناسی (منطقه قوبستان) 6- گشت های فستیوال و مناسبت های ویژه عید نوروز در باکو

 

اما کارهایی که قبل از سفر باید انجام دهید

- اولین نکته ای که باید درباره باکو بدانید این است که باکو نیاز به ویزا دارد و برای گرفتن ویزا پاسپورت شما حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.

- ضمنا توجه داشته باشید که برای اخذ ویزا میتوانید علاوه بر مراجعه به آژانس های مسافرتی در تهران، در فرودگاه حیدر علی اف باکو نیز ویزا را به قیمت 26 دلار برای گردشگران ایرانی، کشور ژاپن بصورت رایگان و دیگر کشورها هم با قیمت 20 دلار صادر میشود اما بخاطر معطلی که در فرودگاه دارد ما این روش را به مسافران پیشنهاد نمیکنیم و با تنها 27 دلار ویزا را در اختیار آنها قرار میدهیم.

- خیلی از مسافران از ما میپرسند که دلار همراه خودمان به باکو ببریم و یا منات (واحد پولی آذربایجان)؟ اگر دلار همراه خودتان ببرید مسلما منات بیشتری در باکو تحویل خواهید گرفت، پس دلار بهتر است.

- نکته بعدی در رابطه با بار پرواز آذربایجان است که همواره مسافران میتوانند 10 کیلوگرم بار طبق ابعاد استاندارد جهانی داخل کابین ببرند و 23 کیلوگرم هم خارج از کابین به بار تحویل بدهند.

- در رابطه با بستن چمدان این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر قصد این را دارید که فصول پاییز، زمستان و یا بهار به باکو سفر کنید حتما لباس گرم با خودتان ببرید چراکه شهر باکو، شهر بادخیزی است و دمای هوای آنجا 5 الی 6 درجه از تهران سردتر است.

- در رابطه با عوارض خروجی هم که طبق قوانین بر عهده مسافر میباشد.

شماره رزرو تور هوایی باکو: ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹

آشنایی با باکو در تور باکو 

شهر زیبای باکو که به عروس قفقاز معروف است، پایتخت کشور دوست و همسایه، جمهوری آذربایجان است. اگر نگران این هستید که نتوانید به مدت دلخواه در این شهر بمانید ما به شما میگوییم که نگران نباشید، هر تعداد شب که بخواهید میتوانید در این شهر اقامت کنید و ما اسباب و وسایل اقامت شما را مهیا میکنیم. اگر علاقه مند به جاذبه های تاریخی و یا حتی طبیعت هستید باکو مقصد مناسبی است که تقریبا نیازهای شما از یک سفر ۴ روزه را برطرف میکند؛ شهری که در اولین نگاه تمیزی و نقشه شهری آن توجه شما را به خود جلب میکند. در ادامه با ما باشید و از باکو بیشتر بدانید.

 

از جذابیت های باکو برایتان بیشتر میگوییم و در آخر مهمان گوشه ای از باکو باشید

درباره جاذبه های باکو بیشتر بدانید؛ همانطور که میدانید و پیش از این برایتان گفتیم، اولین نکته ای که در باکو توجه شما را به خود جلب میکند تمیزی و نقشه شهری باکو است. شهری که بدون شک اگر در آن قدم بزنید و پیاده روی خود را از ابتدای بلوار باکو و ونیز کوچک آغاز کنید و از برج های سه شعله معروف باکو (هتل فیرمونت) گذر میکنید و به شهر قدیمی (ایچری شهر) میرسید. مطمئنا از گشت و گذار در کوچه پس کوچه های شهر قدیمی سیر نخواهید شد؛ وجود مغازه های فرش فروشی و کافه ها و هتل های سنتی شما را لحظه ای از معماری مدرن جدا میکند و میبرد به قعر خاطرات. با معرفی گوشه ای از جاذبه ها همراهمان باشید:

 

 

موزه فرش باکو

فرش آذربایجان یکی از آشناترین فرش‌ها برای کلکسیونرها و مجموعه‌داران است. آذربایجان اولین کشوری بود که در سال ۱۹۶۷ به ساخت موزه‌ اختصاصی برای فرش همت گماشت. این موزه اولین نمایشگاه خود را در سال ۱۹۷۲ برپا نمود. موزه‌ فرش آذربایجان یا موزه‌ هنرهای دستی و فرش آذربایجان در بلوار «نفتچیلر» در بخش قدیمی شهر باکو قرار دارد. برای اطلاع از کلیات موزه فرش باکو وارد لینک شوید.

 

 

ونیز کوچک

پارک ونیز کوچک باکو در بلوار ساحلی کنار موزه فرش باکو قرار گرفته که یکی از زیباترین محل های شهر برای گردشگران است. این پارک در سال ۱۹۶۰راه اندازی شد. ونیزِ باکو به واقع مکانی حیرت انگیز و یکی از محبوب ترین مکان های ساکنین شهر است. این پارک زیبا دارای مجموعه ای از کانال ها و جزایر شگفت انگیز است که در بلوار باکو ساخته شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ونیز کوچک وارد لینک شوید.

 

کشتی کروز باکو

بعد از یک گشت به یاد ماندنی در شهر زیبای باکو، نوبت به کشتی کروز میرسد. کشتی کروز باکو از همان ساعات ابتدایی روز هر سه ساعت یکبار سرویس دارد ولی بیشتر گردشگران سیاهی شب را انتخاب می کنند چرا که گشت درشب های باکو لذت دیگری دارد.

 .

 .

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

کشور آذربایجان شروع پیشرفت و حرکت به سمت مدرن شدن خود را مدیون فردی بنام حیدر علی اف است. وی با رهبری خود پس از استقلال آذربایجان از شوروی، فضای رشد و پیشرفت را در کشور بنا نهاد. از این رو مردم این کشور احترام ویژه ای برای شخص حیدر علی اف قائل هستند و در راستای جاویدان شدن نام وی، مهم ترین آثار کشور خود را به نام ایشان ثبت می کنند.

 

ایچری شهر

تاریخ جمهوری آذربایجان با بافت قدیمی شهر باکو به اسم ایچری شهر رقم خورده است. ایچری شهر که از آن به نام ارگ باکو نیز یاد می شود از قرن ۱۱ تا ۱۹ میلادی ساخته شده است. فرهنگ و تمدن های مختلفی از دوران پارینه سنگی تاکنون در این مکان سکونت داشته اند. تمدن هایی مثل ساسانی، زرتشتی، شیروانی، عربی و عثمانی.

 

 

هزینه های باکو چقدر است؟

اما میرسیم به مهمترین و جذاب ترین قسمتی که بسیاری از مسافران به دنبال آن هستند، اگر عازم سفر به باکو هستید و نگران این هستید که چقدر باید پول همراه داشته باشید؛ در این مطلب از هزینه غذاها، میوه ها، سبزیجات، نوشیدنی ها، ورودیه اماکن گردشگری باکو، حمل و نقل عمومی و پیشنهاد ویژه ما برای کم کردن هزینه هایتان گفته ایم. برای خواندن این مطلب مربوط به هزینه های باکو وارد لینک شوید.

 

 

مسافران باکو از کدام وسیله حمل و نقل استفاده کنند؟

از سیر تا پیاز حمل و نقل عمومی باکو را برایتان گفته ایم؛ از شبکه گسترده مترو و اتوبوس گرفته تا تاکسی و دوچرخه باکو.
اول از مترو شروع میکنیم؛ ساعات کاری مترو، هزینه هر بلیط، خطوط مترو، نام هر ایستگاه، ترتیب ایستگاه ها، قوانین مترو در #باکو، امکانات در دسترس در هر ایستگاه و …

اتوبوس هم که نیازی به توضیح ندارد؛ هر نقطه از باکو که باشید کافیست سربگردانید تا ایستگاه اتوبوس را کنار خود ببینید. در این مطلب قیمت بلیط اتوبوس، نحوه خرید بلیط اتوبوس و ساعات کاری اتوبوسرانی باکو را به شما خواهیم گفت. حتما در خیابان های باکو تاکسی های بادنجانی رنگ به چشمتان خورده است به آنها تاکسی های لندنی میگویند از ساعات کاری آنها، هزینه سفر، برخورد راننده برایتان توضیح میدهیم. اگر اهل کار کردن زیاد با نرم افزارهای الکترونیکی هستید، از نرم افزار اوبر هم برایتان گفته ایم.
این نوشته از هزینه اجاره دوچرخه و محل اجاره هم مستثنی نیست.

 

 

سیم کارت باکویی

خرید سیم کارت و چگونگی استفاده از آن در مسافرت خارجی همیشه یکی از دغدغه های مسافران بوده است. ما در این نوشته سعی کرده ایم تا توضیح کاملی درباره چگونگی خرید و استفاده از سیم کارت در کشور آذربایجان به شما بدهیم. برای اطلاع از نحوه تهیه سیم کارت باکو و استفاده از آن وارد لینک شوید.

 

 

مراکز خرید باکو را بیشتر بشناسید

همه از ما میپرسند مراکز خرید باکو کجاست! باکو رفتیم کجا خرید کنیم؟ مراکز خرید ارزان و با کیفیت؟ برندها کجا شعبه دارند؟
برای اطلاع از مراکز خرید باکو وارد لینک شوید.

 

 

شماره رزرو تور باکو: ۰۲۱۶۶۸۹۰۶۸۹

.

آشنایی با تورهای بیشتر باکو و نخجوان:

 

باکو را از نزدیک تماشا کنید:

 

***

توجه: در صورت اقامت بیشتر از چهار شب می توانید از راهنمای تور اولدوز جهت پر بار بودن روزهایتان مشاوره بگیرید.

 

 

 

2 دیدگاه

 1. شیدا رحیمی گفت:

  سلام و درود. مرسی از مطلب خوبتون
  سوالم این بود که در حال حاضر ایرلاین ماهان به باکو پروازه داره یا نه؟

  • ادمین سایت گفت:

   سلام. درود بر شما
   خیر ایرلاین ماهان از ایام عیدبصورت کلی پروازای خودشو به باکو کنسل کرده و در حال حاضر تنها ایرلاین بوتا(آزال) و ایران ایر به باکو پروازدارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *