آنچه برای سفر به آذربایجان باید بدانیم

برای سفر به آذربایجان لازم است شما قبل از هر چیز با تهیه ویزای توریستی، تجاری و یا ترانزیت در مدت های مورد نیازتان که به صورت لیبل بر اصل پاسپورت ممهور می شود، اجازه ورود به این کشور را دریافت کنید.

 

ساعت رسمی آذربایجان

ساعت رسمی: از آخرین شنبه ماه اکتبر میلادی تا آخرین شنبه ماه مارس میلادی: ( ۴+ با گرینویچ )

ساعت رسمی تابستان: از آخرین شنبه ماه مارس میلادی تا آخرین شنبه ماه اکتبر میلادی: (۵+ با گرینویچ )

 

 

نحوه ی اخذ ویزای آذربایجان

برای اخذ وبزای آذربایجان می توانید از کنسولگری های تهران و یا تبریز اقدام نمایید که در هر دو کنسولگری اخذ ویزا با ارائه اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و یک قطعه عکس چاپی ۴*۳، در روزهای عادی بیش از یک هفته طول خواهد کشید. ولی به جهت سهولت در کار می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر در تهران، تبریز و یا سایر شهرهای کشور اقدام نمایید. زیرا گرفتن ویزا مستقیما از سفارت آذربایجان مستلزم مراجعه حضوری، انتظار در نوبت کنسولگری، واریز معادل ارزی به حساب سفارت و یا داشتن تاییدیه رزرو هتل در مقصد و یا دعوتنامه از طرف یک شهروند و یا شرکت آذربایجانی می باشد. لذا اقدام از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما خواهد شد.

 

 

معرفی انواع ویزای آذربایجان

ویزای عادی پانزده روزه (۱۵ روز اقامت) توریستی با زمان اعتبار یک ماهه (فقط در کنسولگری شهر تبریز صادر می شود).

ویزای عادی چهل روزه (۴۰ روز اقامت) توریستی با زمان اعتبار سه ماهه (یعنی شما باید داخل سه ماه از این نوع ویزا استفاده نمایید)

ویزای سه ماهه تجاری سینگل (یکبار ورود): این ویزا از زمان صدور شروع و به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد.

ویزای سه ماهه تجاری  (مولتی پل): این ویزا از زمان صدور شروع و به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد و داخل نود روز به دفعات نامحدود می تواند ورود و خروج داشته باشید.

ویزای یک ساله تجاری: این ویزا فعلا به مدت اعتبار نود، یکصد و بیست و یکصد و هشتاد روزه صادر میگردد یعنی به عبارتی ویزای یک ساله واقعی نداریم. 

ویزای تحصیلی آذربایجان (این ویزا توسط آژانسهای مسافرتی انجام نمی گردد فقط دانشجو باید در کشور آذربایجان از طریق دانشگاه محل تحصیل اقدام نماید.

ویزای ترانزیت از خاک آذربایجان (این ویزای در صورتی که ویزای کشور مقصد باشد امکان پذیر است و مسافر حتما بلیط هواپیما داشته باشد و دو نوع می باشد نوع اول یکبار ورود (سینگل) و نوع دوم دوبار (دابل) می باشد. در هر بار ورود ۴۸ ساعت اقامت می توانید داشته باشید.

 

قوانین درج شده برای اخذ انواع ویزای آذربایجان بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده از سفارت و وزارت امور خارجه جمهوری اذربایجان می باشد.

اقامت بیشتر از ده روز در جمهوری آذربایجان نیازمند ثبت قیدیات و مشخصات ارائه به پلیس  و اداره مهاجرت می باشد. که میزبان شما می تواند مشخصات  پاسپورت شما را از طریق سیستم الکترونیکی و اینترنتی یکپارچه آسان خدمت انجام فرماید.  (ASAN XIDMAT)

توجه: به علت تغییرات احتمالی قوانین قبل از اقدام به ویزای آذربایجان حتما با کانتر مربوطه تماس حاصل فرمایید.