رستوران های باکو

رستوران های باکو یکی از جذابیت های این شهر است، باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و به علت هم مرزی با کشور ایران اشتراکات زیادی با هم دارند. یکی از این اشتراکات، اشتراک غذایی دو کشور است که عموما مردم هر دو کشور عاشق غذاهای گوشتی، برنجی و انواع کباب ها هستند اما نگران نباشید اگر هم طرفدار این غذاها نیستید منوی رستوران های باکو شامل غذاهای اروپایی نیز میباشد. در ادامه همراه باشید تا برخی از رستوران های خوب باکو را به شما معرفی کنیم.

اگر کمی هوای رستوران گردی به سرتان زد و نگران هزینه رفت و آمد خود بودید، ما به شما میگوییم که نگران نباشید؛ میتوانید از نرمم افزار به صرفه اوبر استفاده کنید. همچنین برای رزرو تور و یا هتل در باکو با شماره زیر در تماس باشید: ۰۲۱۷۱۰۵۷۸۹۸

 

رستوران دلمه باکو (Dulma Restaurant Baku)

 مهمان رستوران دلمه باکو شوید؛ اگر طرفدار غذاهای آذربایجانی و اروپایی هستید حتما سری به این رستوران که در نزدیکی میدان فواره و روبروی موزه ادبیات آذربایجان قرار گرفته بزنید. رستوران دلمه ظرفیت ۱۴۰ نفر مهمان را دارد. نام این رستوران در بر دارنده ی غذای خوشمزه و ویژه آن است؛ دلمه، غذایی که به نام کشور آذربایجان به ثبت جهانی رسیده است. دلمه های این رستوران بسیار معروف است همچنین موقع ورود به رستوران دلمه اگر چند پله را طی کنید و به طبقه پایین بروید میتوانید انواع و اقسام غذاهای گیاهی را میل کنید. در حالت کلی فضای رستوران به گونه ای سنتی چیده شده و برای شما که فضاهایی با بافت سنتی را دوست دارید بسیار مناسب است.

ساعت کاری رستوران: ۱۱:۰۰ صبح تا ۰۲:۰۰ بامداد

آدرس رستوران دلمه: M.Rasulzada kuc 8, Baku 1000, Azerbaijan

 

 

 

رستوران سماق باکو (Sumakh Restaurant Baku)

اولین چیزی که موقع ورود به رستوران سماق توجه شما را جلب میکند شاید طراحی بسیار زیبای آن و رنگ بندی جالب دیوارها باشد؛ پر از وسایل چوبی و نیمکت هایی که از کوسن های رنگی پر شده. طراحی رستوران به گونه ای ست که این امکان را به شما میدهد تا موقع پخت غذا، آن را تماشا کنید؛ شاید این مورد یکی از جذابیت های این رستوران باشد. انواع غذاها را در این رستوران میتوانید امتحان کنید مخصوصا غذاهای آذربایجانی و محلی را. در ضمن اگر خواستید کمی بیشتر دست توی جیبتان کنید، این رستوران خاویارهای معروفی هم دارد که میتوانید نوش جان کنید.

ساعت کاری رستوران: ۱۲:۰۰ ظهر تا ۱۲:۰۰ شب

آدرس رستوران سماق: ۲۰/۲۲ Khojali Avenue, Baku Azerbaijan

 

 

 

رستوران فیروزه باکو (Firuze Restaurant Baku)

رستورانی در قلب شهر مدرن – سنتی باکو، نام این رستوران فیروزه است و در میدان فواره باکو قرار گرفته. با وارد شدن به فضای این رستوران حتما حس خواهید کرد که به چندین سال قبل باز گشته اید بصورتی که خود رستوران معتقد است افسانه ایست تازه متولد شده از سال ۱۹۸۶! بیشتر مشتریانی که به این رستوران میروند معتقدند که غذاهای رستوران از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار است پس عموما با توجه به فضای دلنشین و دسترسی مناسبش طرفداران زیادی هم دارد. اگر مهمان رستوران فیروزه شدید با غذاهای اروپایی و آذربایجانی میزبان شما خواهیم بود.

ساعت کاری رستوران: ۱۲:۰۰ ظهر تا ۱۲:۰۰ شب

آدرس رستوران فیروزه: T. Aliyarbeyov St. 14 Fountain square, Baku 1000 Azerbaijan

 

 

 

رستوران نخجوان (Nakhchivan Restaurant Baku)

نخجوان جمهوری خود مختاریست که در کشور آذربایجان قرار گرفته و به میوه ها و سبزیجات تازه شهرت دارد؛ نام رستوران نخجوان باکو از این شهر گرفته شده و این رستوران به علت همان میوه ها و سبزیجات تازه شهرت پیدا کرده است. این رستوران با غذاهای محلی و دسرهای شیرین پذیرای شماست و در خیابان parlament pros باکو واقع شده است. طراحی این رستوران بگونه ای ست که پر از نور و رنگ است و به علت نورپردازی زیاد، بزرگتر از آنچه که هست نمایان میشود در ضمن دیوارهای این رستوران هم رنگ بندی عجیب و جالبی دارد؛ پس مهمان این رستوران شوید.

ساعت کاری رستوران: ۱۲:۰۰ ظهر تا ۱۲:۰۰ شب

آدرس رستوران نخجوان: ۸A Parliament Avenue, Baku Azerbaijan

 

 

 

رستوران تونقال باکو (Tonqal Restaurant Baku)

رستوران تونقال یکی از رستوران های سنتی و لوکس همراه با موسیقی زنده آذربایجانیست. رستورانی با فضای دلنشین که محوطه بیرونی آن باز میباشد که شما میتوانید هم از فضای باز رستوران استفاده کنید و هم از اتاق های وی آی پی که داخل رستوران قرار گرفته استفاده کنید. محیطی گرم و دلنشین برای صرف شام و ناهار برای شما.

ساعت کاری رستوران: ۱۰:۰۰ صبح  تا ۱۲:۰۰ شب

آدرس رستوران تونقال: ۸۲, Acad. Hasan Aliyev Street, Baku Azerbaijan

 

 

 

رستوران شیروانشاه (Shirvanshah Restaurant Baku)

موزه رستورانی در قلب قدیمی ترین خیابان باکو ینی خیابان نظامی. رستورانی متعلق به قرن ۱۹ میلادی که قطعا با ورود به این رستوران فرصت طلایی چشیدن غذاهای مختلف آذربایجانی را پیدا میکنید.  علاوه بر غذای اصیل و سنتی آذربایجانی، موسیقی زنده و سنتی این منطقه هم میزبان شما خواهد بود. این رستوران ترکیبی از شگفتی های این منطقه است؛ به محض ورود به رستوران تلفیقی از صنایع دستی مسی، فرش و هنر طلا و جواهر سازی را از نزدیک میبینید. شما با ورود به این رستوران مطمعنا از فضای اصیل محلی و صمیمی آن لذت خواهید برد و به پاتوق همیشگی شما برای استراحت تبدیل میشود. علاوه بر موسیقی و غذا ، بعد از غذا نیز با مجموعه چایی همراه با مربای مخصوص و سایر مخلفات از شما پذیرایی میشود. همچنین برای عزیزانی که با خودرو خود سفر میکنند این رستوران دارای پارکینگ نیز میباشد.

ساعت کاری رستوران: ۱۰:۰۰ صبح  تا ۱۲:۰۰ شب

آدرس رستوران شیروانشاه: Salatin Asgerova, 86, Baku Azerbaijan