مسافرت با اتوبوس به آذربایجان

   شهر باکو در چند سال اخیر توانسته است  با استفاده مناسب از جاذبه های گردشگری خود، ترویج فرهنگ گردشگر پذیری و فراهم آوردن زیرساخت های مناسب، مسافران زیادی را از کشور ایران جذب کند. گردشگرانی که از ایران به آذربایجان و شهر باکو می روند، یا به صورت هوایی سفر می کنند و یا از طریق زمینی به وسیله ماشین شخصی یا اتوبوس. در این نوشته قصد داریم شما را با چگونگی سفر با اتوبوس آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید:

اگر تصمیم گرفته اید که با اتوبوس به باکو سفر کنید ابتدا باید با شماره ثابت ۷۱۰۵۷۸۹۸ – ۰۲۱ و یا شماره همراه ۰۹۱۰۴۹۷۴۴۱۴ تماس گرفته سپس عکس پاسپورت خود را برای تلگرام شماره ۰۹۱۰۴۹۷۴۴۱۴ ارسال کرده و بلیط های خود را از طریق تلگرام دریافت کنید. 

اتوبوس ها بصورت مستقیم و یکسره هستند و تعویض اتوبوس در مرز انجام نمی پذیرد.

برای اطلاع از موقعیت ترمینال اتوبوسرانی باکو بر روی لینک مقابل کلیک کنید.          موقعیت ترمینال باکو

.

جدول حرکت اتوبوس تهران به باکو

هزینه بلیط محل حرکت ساعت حرکت روز های حرکت
۲۸۰۰۰۰ ت ترمینال آزادی ۲۰:۰۰ دوشنبه
۲۸۰۰۰۰ ت ترمینال آزادی ۲۰:۰۰ سه شنبه
۲۸۰۰۰۰ ت ترمینال آزادی ۲۰:۰۰ چهارشنبه
۲۸۰۰۰۰ ت ترمینال آزادی ۲۰:۰۰ پنجشنبه

 

.

.

جدول حرکت اتوبوس باکو به تهران

هزینه بلیط محل حرکت ساعت حرکت روز های حرکت
۶۰ منات ترمینال بین المللی اتوبوسرانی باکو ۰۹:۰۰ جمعه
۶۰ منات ترمینال بین المللی اتوبوسرانی باکو ۰۹:۰۰ شنبه

.

تنها مرکز رزرو بلیط اتوبوس باکو به تهران 

.

جهت رزرو با شماره  ۷۱۰۵۷۸۹۸- ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید

 

مدارک مورد نیاز

شما با سفر به وسیله اتوبوس علاوه بر بلیط، احتیاج به ویزا، پاسپورت، و پرداخت عوارض خروج از کشور هم دارید. برای گرفتن ویزای جمهوری آذربایجان باید از مدت اعتبار پاسپورت شما حداقل ۶ ماه باقی مانده باشد (برای اطلاع بیشتر از شرایط ویزا کلیک کنید). پرداخت عوارض خروج از کشور، هم از طریق شعب بانک ملی میسر است. هنگام عبور از مرز، عوارض مرز را باید بپردازید که همانجا از شما دریافت می کنند. برای پرداخت عوارض ( اگر اولین بار در طول سال است که به خارج از کشور سفر می کنید) به صورت حضوری باید به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کنید و مبلغ ۲۲۰۰۰۰تومان را در صورت سفر به جمهوری آذربایجان به شماره حساب ۲۱۱۰۱۰۰۲۵۰۰۰۹ بانک ملی ایران به نام اداره کل امور مالیاتی؛ و در صورت سفر به نخجوان به شماره حساب  ۰۱۰۷۹۴۵۱۳۱۰۰۷ بانک ملی ایران به نام منطقه آزاد ارس جلفا واریز نموده و فیش واریزی را هنگام خروج از مرزهای کشور تحویل ماموران مرزی بدهید.

 

 

برای تهیه بلیط اتوبوس  به مقصد باکو و بالعکس می توانید با شماره ۷۱۰۵۷۸۹۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

مسیر و مدت سفر

مسیر حرکت اتوبوس ها از تهران به سمت باکو غالبا از مرز آستارا می گذرد. اتوبوس ها از طریق اتوبان تهران- قزوین-رشت به شهر رشت می رسند و از آنجا به سمت آستارا حرکت می کنند. فاصله تهران تا آستارا ۴۹۸ کیلومتر است که حدود شش ساعت و نیم طول می کشد تا از تهران به مرز برسید. از مرز آستارا تا شهر باکو ۳۱۶ کیلومتر است که حدود ۳ ساعت طول می کشد تا وارد باکو شوید. در کل با توجه به توقف چند ساعته در مرز جهت انجام امور اداری؛ سفر شما بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت طول خواهد کشید.

در طول سفر

اتوبوس های مسیر، هم در ایران و هم در آذربایجان برای صرف غذا در کنار رستوران های بین راهی توقف می کنند. اگر با خودتان غذای کنسروی یا از پیش آماده آورده باشید، می توانید در همان مکان ها غذای خودتان را صرف کنید اما پیشنهاد می کنیم که از صرف غذاهای محلی در کشورآذربایجان غافل نشوید.

مسافرت زمینی برای کسانی که فرصت بیشتری دارند جذابیت های فوق العاده ای دارد از مرز ایران که وارد آذربایجان بشوید وجود مراتع و مزارع و روستاهای کنار جاده، جذابیت مسیر را چند برابر می کند.

نزدیک باکو که  بشوید ورودی باکو با گنبدها و گلدسته‌های بی‌بی هیبت، خواهر امام رضا (ع)، که اخیرا به دستور رییس جمهور آذربایجان بازسازی و مرمت شده از دور قابل تشخیص است. پس از ورود به باکو و عبور از منطقه “باییل” وارد مرکز شهر باکو در نوار پارک ساحلی خزر می‌شوید که همانجا هم اکثر مسافرین از اتوبوس پیاده می‌شوند. اگر محل خاصی باید پیاده شوید، حتما موضوع را به اطلاع راننده برسانید.

پیشنهاد ما

سفر  شخصی با اتوبوس به آذربایجان سختی های خاص خودش را دارد. از همان قدم اول که باید مراحل اداری دریافت ویزا را بگذرانید و مدتی که طول می کشد تا ویزا دریافت کنید؛ و بعد پیدا کردن اتوبوس مناسب، هتل مناسب ، و اتلاف زیاد وقتتان در گمرک مرزی از جمله این موانع و سختی هاست.

پیشنهاد ما به شما تورهای زمینی آژانس های کارگزار آذربایجان، به دلایل زیر است:

اول: آژانس های کارگزار با سال ها تجربه کاری مرتبط و داشتن کادر متخصص، تمام مراحل اداری سفر مانند گرفتن ویزا، بیمه سفر، و رزرو هتل را برای شما انجام خواهند داد.

دوم: اتوبوس های مورد استفاده، دارای آخرین استانداردهای روز است و اگر هر مشکلی برای مسافرین در اتوبوس به وجود بیاید، راهنمایان تور موظف به برطرف کردن آن در اسرع وقت هستند.

سوم: هنگام عبور از مرز، وقت کمتری را صرف تشریفات گمرکی خواهید کرد.

چهارم: با وجود راهنمایان تور مجرب که مسلط به زبان ترکی و قوانین آذربایجان هستند، مشکلی در این باره نخواهید داشت.

و پنجم: این که داشتن روحیه تیمی و وجود همسفرانی که هدفشان از مسافرت، گردشگری است و نه تجارت، اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

نویسنده: وحید حلاج