هزینه ی غذا در سفر آذربایجان چقدر است؟

هزینه ی غذا در سفر آذربایجان چقدر است؟

اگر با تورهایی سفر میکنید که شما را به هتلهای فول برد می برند نگرانی بابت وعده های غذایی ندارید، سر ساعت تشریف می برید رستوران هتل و هر چه دلتان خواست سفارش می دهید و دیناری (ببخشید کوپکی) هم نمی پردازید .
اما اگر خودتان به آذربایجان سفر کرده اید یا با توری رفته اید که غذا ندارد، باید هزینه های غذا را بدانید و مدیریت کنید. بحث صبحانه را همین اول کار میگذاریم کنار چون تقریبا تمام هتلها صبحانه رایگان دارند.
اما در مورد ناهار و شام : اگر لردی و بقول امروزی ها (ریچ آو کیدز) سفر می کنید، باکو رستوران های مجلل و مفصل بسیار دارد . هزینه چنین رستورانهایی معمولا از نفری ۴۰ منات شروع می شود و ممکن است به ۱۰۰ منات یا بیشتر هم برسد. در این رستورانها انواع غذاهای محلی و خارجی را میتوانید سفارش بدهید و از میز اردور نیز استفاده کنید. چنین رستورانهایی معمولا برای هر میز یک گارسون دارند که تمام مدت در کنار میز شما ایستاده و آماده ی اجرای سریع سفارشات شماست . البته هزینه ی انعام این گارسون ها و دربان را نیز به این هزینه باید اضافه کنید.

 

[rev_slider alias=”slider-1″][/rev_slider]

 

اما اگر در سفرتان مدیریت هزینه می کنید می توانید با غذای ارزان تری هم سد جوع کنید . رستورانها و فست فود ها و فود کورت های طبقات بالای مراکز خرید گزینه هایی بسیار مناسب هستند . در این مکانها میتوانید با مبلغی حدود ۱۰ تا ۱۵ منات یک غذای خوب بخورید . نمایندگی برندهای معروف مانند مک دونالد و کی –اف-سی و کینگ برگر هم که مشتریان مخصوص خود را دارند و رنج قیمتی اکثر گزینه های منوی آنها بین ۵ تا ۱۵ منات است .
اگر از آن دسته از افراد هستید که اهمیت زیادی به شام نمی دهید . همین مقدار هزینه کافیست . به طور متوسط روزی حدود ۲۰ منات برای غذای معمولی هر نفر حساب کنید .