پانزدهمین دوره المپیک تابستانی جوانان اروپا

پانزدهمین دوره المپیک تابستانی جوانان اروپا 

پانزدهمین دوره المپیک تابستانی جوانان اروپا  از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ جولای ۲۰۱۹ ( ۲۹ تیر تا ۶ مرداد) در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات که در ۱۰ رشته ورزشی شامل: والیبال، تنیس، بسکتبال، دو و میدانی، ژیمناستیک، کشتی، هندبال، دوچرخه‌سواری، شنا، و جودو برگزار می‌شود ورزشکارانی از ۴۸ کشور اروپایی شرکت خواهند کرد. این دوره از مسابقات در دهکده المپیک باکو که ظرفیت اسکان ۳۶۰۰ ورزشکار به همراه امکانات ورزشی و استادیوم‌های مرتبط را دارد برگزار خواهد شد.

 

 

مسابقات المپیک جوانان اروپا در دو بخش تابستانه و زمستانه برگزار می‌گردد. نخستین  دوره المپیک تابستانه جوانان اروپا در سال ۱۹۹۱ و به میزبانی بلژیک برگزار شد و نخستین دوره المپیک زمستانه اروپا در سال ۱۹۹۳ با میزبانی ایتالیا برگزار گردید. این رویداد به صورت دوسالانه برگزار می‌شود و کشور روسیه با ۱۱ قهرمانی در المپیک تابستانه و ۱۱ قهرمانی در المپیک زمستانه رکورددار تعداد قهرمانی در این دوره از مسابقات است.

در مسابقات المپیک جواناان اروپا ورزشکاران اروپایی با بازه سنی ۱۴ تا ۱۸ سال شرکت می‌کنند و کشور آذربایجان پس از کشورهای بلژیک، هلند، انگلستان، پرتغال، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، صربستان، فنلاند، ترکیه، هلند، گرجستان، و مجارستان به عنوان چهاردهمین کشور، میزبان این مسابقات خواهد بود. دوره بعدی این مسابقات در سال ۲۰۲۱ و به میزبانی کشور اسلواکی برگزار می‌شود.

برای رزرو تور باکو وارد لینک شوید:

تور هوایی باکو

تور زمینی باکو